« »

SIA “Gulbenes autobuss” šoferi prasa algu palielinājumu

21.03.2019  17:11 Jaunumi Nav komentāru

7.martā SIA “Gulbenes autobuss” šoferi – arodbiedrības LAKRS biedri un citi darbinieki pulcējās sanāksmē, lai paustu savu neapmierinātību par zemajām darba algām, netaisnīgu darba samaksas sistēmu, garām gaidīšanas  stundām u.c. problēmām ar kurām šoferi saskaras diendienā. Jau iepriekš šoferi bija rakstiski vērsušies Gulbenes novada Domē ar šo problēmu, kas, acīmredzot,  veidojas arī no  neatbilstošām valsts dotācijām sabiedriskam transportam zaudējumu segšanai.

Uz šoferu algu rēķina valsts nav tiesīga ekonomēt dotācijas. Daudzu gadu garumā ir sakrājies pietiekami daudz rūgtuma, lai neturpinātu vairs klusēt. Pirms sapulces LAKRS valdes priekšsēdētājs J.Kalniņš tikās arī ar nesen darbā stājušos SIA “Gulbenes autobuss” valdes locekli Kārli Kārkliņu, kuram arodbiedrības vadītājs izklāstīja problēmsituāciju visā nozarē.

Sapulces noslēgumā tika pieņemtas prasības un lēmums lemt par streika uzsākšanu, ja prasības tiks ignorētas. Arodbiedrības LAKRS birojs apkopoja prasības un nosūtīja darba devējam 15.martā.

Pēc atbildes saņemšanas tiks lemts par tālāko rīcību biedru interešu vārdā.

Sagatavoja: J.Kalniņš

error0