« »

LAKRS rīko seminārus arodbiedrības biedru piesaistei!

12.06.2017  15:30 Jaunumi Nav komentāru

Šī gada 6. un 7. jūnijā arodbiedrības LAKRS  arodorganizācijās uzņēmumos A/S “Liepājas autobusu parks” un A/S “Nordeka” tika organizēti apmācību semināri, sadarbībā ar Baltijas Organizēšanas akadēmijas (BOA) koordinatoru Baltijā, Igaunijas Arodbiedrību konfederācijas EAKL pārstāvi Veiko Molder.

Semināra laikā tika pārrunātas tādas tēmas kā: Kas ir stipra arodorganizācija? Kā atrast un apmācīt līderus? Ar kādām metodēm iespējams iesaistīt arodbiedrībā visus uzņēmumā strādājošos dažādās arodbiedrības aktivitātēs? Kādas kolektīvās akcijas iespējams pielietot?

Galvenās atziņas, ko ieguva semināra dalībnieki – jābūt aktīvam ikvienam, jo ir svarīgs rezultāts. Aptverot lielāku darbinieku skaitu un atrodot kopējo aktuālo problēmu šobrīd un to risinot, ir iespēja papildināt biedru skaitu un veidot stipru arodbiedrību. Tas jādara soli pa solim. Ļoti svarīga ir attiecību kultūra un domāšanas veids. Vairāk klausīties un ne tikai dzirdēt, bet arī sadzirdēt.

Dažādas kolektīvās akcijas, kas pasniegtas atraktīvos veidos, kā piemēram, vienādas krāsas T- kreklu nēsāšana, nozīmītes utt., nerada draudus darbiniekam, bet panāk rezultātu, ka darba devējs sadzird.

Semināra dalībnieki aktīvi piedalījās diskusijās. Tika veikti praktiski uzdevumi un izstrādāts plāns kolektīvai akcijai katrā uzņēmumā.

Rakstu sagatavoja: I.Ķepīte

0