« »

“Labāks ūdens, labākas darba vietas” Pasaules Ūdens diena 22/03/2016

22.03.2016  12:20 Jaunumi Nav komentāru

Kopš 1993.gada, 22.martā visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta PASAULES ŪDENS DIENA. Tās koordinatore ir Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO), kura 1992. gadā pasaulei ierosināja atzīmēt šo dienu. Tās mērķis ir vērst pasaules valstu valdību, kopienu, institūciju un arī katra cilvēka uzmanību uz jautājumiem, kas skar planētas ūdens resursu saglabāšanu un attīstību.

Latvijā, Pasaules ūdens diena, plaši tiek atzīmēta kopš 1996. gada, rīkojot dažādas aktivitātes. Katru gadu Pasaules ūdens dienas tematiskais uzsvars tiek likts uz kādu aktuālu, ar ūdeni saistītu jautājumu. Šajā gadā ūdens dienas tematika ir ūdens un darba vietu nozīme cilvēka dzīvē – “Labāks ūdens, labākas darbavietas”.

Šodien, gandrīz puse no visiem darba ņēmējiem uz planētas Zeme – 1,5 miljards cilvēku – ir nodarbināti ar ūdeni saistītās nozarēs un uzņēmumos, un gandrīz visas darbavietas ir atkarīgas no ūdens, un tiem, kas nodrošina tā drošu piegādi. Taču miljonu cilvēku, kuri strādā šīs nozares uzņēmumos, darba vietas bieži vien ir neatzītas un netiek aizsargātas to pamata darba tiesības. 2016.gada ūdens dienas tematika – ūdens un darbavietas – koncentrējas uz to, kā pietiekams ūdens daudzums un kvalitāte var mainīt darbinieku dzīves un iztikas līdzekļus – un pat pārveidot sabiedrību un ekonomiku. Ūdens un darbavietu spēks – pārveidot cilvēka dzīvi.

KAMPAŅAS VIDEO

UNESCO un LAKRS aicina ikvienu skolu, interešu apvienību un organizāciju visā Latvijā iesaistīties Pasaules ūdens dienai veltītajos pasākumos, kā arī pašiem kļūt par to organizatoriem, izmantojot dažādu ūdens tematiku mācību stundās, iesaistoties dažādās iniciatīvās, veicot pētījumus un rīkojot izstādes, rosinot bērnu, jauniešu, sabiedrības izpratni par ūdens nozīmi cilvēka dzīvē.

Atbildība par vidi, kurā dzīvojam, ir jāuzņemas KATRAM PAŠAM.

Būsim ATBILDĪGI un neaizmirsīsim novērtēt ūdens ietekmi uz mūsu dzīvi un ikdienu.

Vairāk informācijas

0